Společnost byla založená 1. 12. 1997 jako fyzická osoba Pavol Špetta -KOHI-MONT. Převod na společnost s ručením omezeným proběhl 20. 2. 2004 KOHI-MONT, s.r.o. a od 13. 5. 2015 se společnost přejmenovala na společnost MONT-ALU, s.r.o. Od tohoto roku zajišťuje firma aktivní prodej také v České republice a Rakousku. Firma se zabývá dovozem hliníkových profilů pro vlastní výrobu stavebních hliníkových výrobků pro bytové a rodinné domy. Hlavní podnikatelskou činností je výroba, dodávka a montáž hliníkových systémů jako jsou pergoly, zimní zahrady, zasklení balkonů a lodžií, bazénové zastřešení apod. Společnost disponuje vlastním areálem o rozloze téměř 8000 m2, moderní komplexně vybudované obchodně-servisní středisko s výrobními a skladovými prostory má rozlohu 2800 m2. Celý areál se nachází na slovensko-české hranici v katastru obce Vrádiště. Jde o strategicky a logisticky významné území vzdálené asi 15 km od Hodonína a 95 km od Bratislavy.

Vlastní obchodní a vývojové oddělení poskytuje ideální zázemí pro vývoj všech systémů z portfolia firmy. Pro oblast inovací vlastních produktů a realizací složitých projektů je charakteristická vysoká profesionalita. Svědčí o tom vysoké množství úspěšných referencí v oblasti zastřešení teras, balkonů, bazénů a montáže zimních zahrad. Nejvyšší prioritou firmy je kvalita, rychlost, individuální přístup ke každému jednotlivému zákazníkovi a jeho maximální spokojenost.

Společnost MONT-ALU, s.r.o. se v současnosti řadí mezi přední výrobce a dodavatele stavebních výrobků z hliníku, jako i samotných hliníkových profilů a komponentů, a to v celém česko-slovenském regionu. Firma je vybavena moderními technologiemi, jako jsou víceosá CNC obráběcí centra, CNC pily, CNC ohýbačky plechů a profilů a dalšími technologicky vyspělými stroji jako jsou vstřikovací lisy a děličky materiálu.

Vlastní prášková lakovna

V roce 2018 dojde v rámci čtyřletého plánu k významné investici. Firma postaví v pořadí již třetí výrobní halu, tentokrát o výměře 1500 m2. V rámci haly a zefektivnění výroby je v plánu výstavba vlastní práškové lakovny na hliník a ocel. Lakovna bude schopná lakovat jako jedna z mála v ČR a jako jediná na Slovensku profily a konstrukce délky 7,5 x 1,8 x 0,5 m. Jedná se o poloautomatickou lakovnu s pětistupňovou před úpravou materiálu na hliník a dvojstupňovou na ocel. Rozšíření přinese ještě další zkrácení termínů dodání a v neposlední řadě nižší cenu pro všechny odběratele. Lakovna bude komerční, tzn. i k využití pro všechny spolupracující firmy.